تبلیغات
چوپونون - یادواره شهدای شهرستان نایین
شنبه 28 اردیبهشت 1392

یادواره شهدای شهرستان نایین

   نوشته شده توسط: ذبیح    نوع مطلب :خبرای دگه ،

به گزارش خبرنگار اینا از نایین، حجت‏ الاسلام و المسلمین روح ا... امینی، در اولین یادواره 304شهید شهرستان نایین در سالن امام علی(ع) این شهر اظهار داشت: یکی از مهم‏ترین درس‏های شهدا برای انسان‏ها در طول تاریخ، اخلاص آنان است که اگر این‏گونه شد، اعمال انسانی ارزشی والا می‏یابد.

وی با تأکید بر اینکه نباید بگذاریم شهدا در پیچ و خم زندگی گم شوند، تصریح کرد: باید سعی کنیم تا با تأسی از شهدا و امام شهدا، رفتار و انگیزه‏ ما در زندگی رنگ و بوی الهی و معنوی به خود بگیرد.

امام جمعه نایین خاطرنشان کرد: در این راه باید با مطالعه وصیت‏نامه‏های شهدا که نشان از رنگ و بوی الهی در رفتار، کردار و گفتار این بزرگان دارد، به زندگی هایمان رنگ و بوی الهی دهیم و اخلاص را هرچه بیشتر در وجودمان نهادینه کنیم.

وی با تجلیل از خانواده‌های معزز شهدا بر تکریم آنان تاکید نمود و گفت: امروز تکریم خانواده‌های شهدا وظیفه همگان است و در این راه باید بدانیم که امنیت و آرامش کنونی کشور را مدیون خون شهدا هستیم.پ

امینی در ادامه، ولایت‌پذیری را از مهم ترین شاخص‌های شهدا دانست و تاکید کرد: امروز ولایت‌پذیری و اطاعت از ولی‌فقیه و ولی، رمز پیروزی و جاودانگی ملت ما است و حماسه حضور در انتخابات آینده، مهم ترین آزمون در این مسیر است.

گفتنی است در این یادواره که بیش از یک هزار نفر از مردم، خانواده شهدا، جانبازان، ایثارگران و مسئولان شهرستان نایین حضور داشتند، کتاب هویت پروانه ها شامل یادنامه ای از شهدای شهرستان نایین رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری شرق استان


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


                           

قرار بود یه ماشین از چوپونونم راه بندازن که پایشون جور نشد و نهایتا نرفتن. کبلااکبر حسابی پایه رفتن بود و مدام داشت زنگ به بقیه خونواده شهدا مزد که با هم برن. ولی نهایتا هیچکدوم پایه نشدن.
مث آدمایی که خیلی چیز سرشون مشه بش گفتم: شما با این دس و پا درد اصن صلاح نی 170 کیلومترا بری. اونجا هم کسی به کسی نیس و اصن توجهی نمکنن و نمفهمنم که از چوپونون کسی اومده و از این حرفا...
جواب داد ما بخاطر توجه کسی نمیریم. احترامیه که به شهدا میذاریم...
خلاصه زودی دسمال کاغذی برداشتم عرقاما خشک کردم و ناهارما برداشتم و برگشتم اورژانس...
یه نکته دگه اینکه زمانیکه کتاب هویت پروانه ها آمادۀ چاپ بوده اصلا عکسی از شهدا و گلزار چوپونون توش نبوده. گویا بنیاد شهید چوپونونا تحت قلمرو خودش نمدونه. نهایتا جناب حمید ضیایی عزیز دس بکار مشن و عکسا شهدا چوپونونیا تهیه و بدستشون مرسونن.
متاسفانه برخلاف خیلی از ادارات نایین که به چوپونون بعنوان دورترین و محرومترین نقطۀ شهرستان توجه بیشتری دارن -مث بهداشت-، بنیادشهیدیا کمتر به چوپونون توجه موکنن